čtvrtek, 4. června 2020, 09:00
Vedení Výstaviště Flora Olomouc zatím nerozhodlo, zda zorganizuje letní etapu mezinárodní výstavy květin Flora, nebo ji pro letošek neuspořádá. Kvůli epidemii nového typu koronaviru musela být už v dubnu zrušena jarní část této přehlídky květin. Organizátoři nyní čekají na vyjádření úřadů, zda na sklonku léta už bude možné uspořádat větší výstavnické akce. „Zatím nikdo nic neví," řekla dnes mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Kristýna Buchtová.
Jarní, letní a podzimní etapy výstavy Flora Olomouc každoročně navštíví desítky tisíc lidí. Velké akce jako výstavy a veletrhy byly v Česku přerušeny od 10. března, kdy začal platit zákaz konání událostí s účastí nad 100 lidí. Od konce května jsou díky poklesu počtu nákaz covid-19 povoleny hromadné akce do 300 účastníků. Pokud bude epidemie dál pod kontrolou, kapacita by se od 8. června měla zvýšit na 500 lidí, v dalších týdnech až na 1000.
Výstaviště Flora už má podle Buchtové představu, jak by letní etapa výstavy květin měla v druhé polovině srpna tematicky vypadat, do organizace se ale kvůli nejasné situaci zatím nepustilo. „Doufáme, že se v červnu rozhodne,“ uvedla Buchtová, podle které by poté výstaviště letní Floru dokázalo zorganizovat. „Byla by to náročná práce, ale ještě pořád by se to dalo zvládnout,“ podotkla.
Kvůli pandemii koronaviru byla poprvé za 60 let existence zrušena jarní etapa největší a nejstarší tuzemské květinové výstavy Flora Olomouc, která měla být na stejnojmenném výstavišti uspořádána v závěru dubna. V areáu jsou nyní organizovány pouze farmářské a zahradnické trhy.
Tuzemští pořadatelé veletrhů potřebují co nejrychleji od ministerstva zdravotnictví a hygienických stanic znát pravidla pro jejich organizaci. Odmítají srovnávání s hudebními festivaly, fungování se podle nich více podobá provozu například hobbymarketů či jiných obchodních řetězců. Jejich konání navíc podporuje růst ekonomiky v zemi. Podzimní sezona veletrhů začíná už na přelomu srpna a září.
Podle člena představenstva Svazu průmyslu a dopravy Jiřího Holoubka byl veletržní průmysl včetně subdodavatelů vlivem koronaviru a vládních opatření zcela paralyzován. Veletrhy se přitom chystají půl roku i déle, přípravy stojí desítky milionů korun.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.