Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekúterý, 1. října 2019, 17:00
Pivovar Holba představuje ležák Keprník. Jeho nezaměnitelnou chuť, vábivé aroma, výborný říz a obdivuhodnou jiskru mu přinesla receptura sládka Luďka Reichla a především sama příroda. Hanušovičtí pivovarníci dávají Keprníku to nejlepší z Jeseníků a také potřebný čas. Keprník nakonec vyzrál ve skutečného velikána, který zasluhuje ochutnat.
Ležák Keprník dostal jméno hory, která leží v jednom z nejunikátnějších prostředí Jeseníků. Stejně unikátní je také tento ležák z hor. Patronkou ležáku Keprník je rodačka z Jeseníků a milovnice Holby Lucie Polišenská. Převzala žezlo od Miroslava Krobota, stala se vůdkyní výšlapu na Keprník, s pivovarníky česala horský chmel a byla u založení první várky z letošního chmele. Na co se těší nejvíce, je naražení prvního sudu, spojené s přípitkem. A co přeje ležáku z hor? „Ať dělá pivařům radost a oni ať mají spoustu důvodů k přípitkům,“ odpovídá Lucie.
Ležák Keprník svým mohutným tělem potěší nejen fajnšmekry. Slad z podhorských ječmenů mu přináší plnost v chuti a zvyšuje také jeho pitelnost. „O kvalitě sladu rozhoduje sladovnický ječmen a ten je třeba dobře vybírat,“ vyjadřuje své přesvědčení sládek Luděk Reichl. Téměř čtvrtstoletí vaří pivo v hanušovické Holbě a dává mu nejen srdce a řemeslný um, ale sám si vybírá také suroviny. Keprník je pivo s horským chmelem, který je pro pivo vzácným kořením. „Češeme si ho sami ve vytipovaných oblastech u nás v horách. Obohacuje hořkost i vůni piva a podtrhuje jeho osobitost. Suroviny je třeba dobře vybírat a my jsme si počkali na ty nejlepší,“ je přesvědčený sládek Luděk Reichl. Poukazuje také na vodu z horských pramenů, která dává novému ležáku zářivou neutuchající jiskru.
Keprník 1423 metrů nad mořem je třetí nejvyšší horou Hrubého Jeseníku. Poznáte ho podle rozlehlého plochého temene s nápadným nepřehlédnutelným skaliskem, které je jeho ozdobou. Jméno mu dala drobná horská bylina koprníček a on dal jméno pivu, které je v Jeseníkách doma. V Holbě se vaří pivo podle starých pravidel už 145 let z toho nejlepšího, co nám příroda dává. Horskou vodu čerpají pivovarníci z vlastních podzemních pramenů, které mají přímo v areálu pivovaru. Je přirozeně tak čistá, že ji není třeba nijak upravovat a to je dnes unikát.