neděle 24. listopadu 2024 Emílie

Vyhledávání

Nalezené články: "vědci"

Hanička, Anička, Kulička a další němé tváře pomáhají pacientům FN Olomouc už pět let. Pomůžete rozvoji zooterapie?

V Fakultní nemocnici Olomouc se terapeutická zvířata stala nedílnou součástí léčby pacientů.

ZRUŠENO: Do Olomouce zavítá nositel nobelovy ceny. Na LF UP bude 9. června

V příštím týdnu zavítá do Olomouce významná osobnost světové vědy a medicíny, profesor lékařské genetiky Gregg Leonard Semenza z americké Johns Hopkins University.

Mládě zubra uvízlo ve vysychající tůni. Kvůli stresu uhynulo

Tragický konec má dlouholeté čekání na souhlas s vybudováním umělého napajedla pro zvířata v milovické rezervaci. Mladá samička zubra tady uvízla ve vyschlé tůni a v důsledku stresu uhynula.

V druhé půlce května Olomouc hostí 26. Divadelní Floru

Jeden z největších českých festivalů, Divadelní Flora, představí mezi 11. a 22. květnem více než 60 akcí na olomouckých scénách. Nabídne širokou škálu divadelních, tanečních a operních představení, performance, koncerty, workshopy a program pro děti.

V Olomouci začal 58. vědeckého filmového festivalu AFO

V Olomouci začíná 58. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO), který pořádá Univerzita Palackého v Olomouci (UP).

33. ročník festivalu Ekologické dny Olomouc 2023 začne 13. dubna

Ekologické dny Olomouc se po roční pauze kvůli COVIDu vrací v dubnu. Akce se odehrává v centru ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov v Horce nad Moravou.

Přelomová technologie českých vědců umožňuje zužitkování odpadu z výroby bionafty a zlepšuje vlastnosti paliva

Vědci z Českého institutu výzkumu a pokročilých technologií vyvinuli technologii na přeměnu glycerolu z výroby bionafty na užitečný produkt pomocí biomateriálu na bázi grafenu.

Jeskyně na Špičáku se rozezní zvuky netopýrů

Návštěvníci jeskyně Na Špičáku v Jeseníkách v České republice budou moci nově slyšet fascinující echolokační signály netopýrů během standardní prohlídky.

Univerzita Palackého zkoumá nové metody, jak snižovat emise oxidu uhličitého z ovzduší

Vědci z ČR, Německa a Itálie vstupují do tříletého evropského projektu za 1,5 milionu eur. Cílem je vyvinout nové materiály pro získávání „zelené“ energie nebo snižování emisí oxidu uhličitého v ovzduší.

Vedci z Univerzity Palackého budou eliminovat škodlivé pesticidy

Vědci z Univerzity Palackého se zapojí do projektu BIOCIRKL, který zkoumá efektivní využití odpadů zemědělství a lesnictví, snížení pesticidů, produkci hmyzu pro lidstvo a recyklaci solárních panelů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.