sobota 23. listopadu 2024 Klement

Vyhledávání

Nalezené články: "přežití"

Kojot prériový se vrací do Zoo Olomouc. Mytologicky významná šelma přináší svůj půvab a výzkumný potenciál

Kojot prériový (Canis latrans) se vrací do Zoo Olomouc. Tato symbolická šelma severoamerického kontinentu se připojuje ke společnosti medvědů baribalů ve výběhu.

Nový způsob vyšetření moči vynalezli vědci z oddělení Klinické biochemie ve FNOL. Novinka zachrání životy malých dětí

Vědci z Fakultní nemocnice Olomouc vyvinuli inovativní metodu analýzy moči pro rychlou diagnózu vzácných dědičných metabolických poruch. Metoda umožňuje přesnou léčbu a poskytuje naději pacientům a jejich rodinám.

Olomoucká zoo se rozrůstá o tři mláďata velbloudů

Olomoucká Zoo má nová mláďata u velbloudů. Samice Eliška, narozená v této zoo, porodila 17. března, zatímco Tereza přivedla na svět mládě sedm dní později.

Vaneska vážila při porodu 395 gramů. Díky zdravotníkům z FN Olomouc má velkou naději na zdravý život

Miminko, které se při narození vešlo do dlaně, je hlavní postavou příběhu, kde se na jazyk dere slovo "zázrak". Holčička Vaneska, která vážila pouze 395 gramů, byla díky komplexní péči zdravotníků Fakultní nemocnice Olomouc zachráněna.

Hospice v Olomouckém kraji jsou vytížené. Pro důležitou službu potřebují i finanční pomoc

Služby hospiců v Olomouckém kraji jsou v některých případech až u hranice kapacitních možností, důležitou pomoc v podobě paliativní péče poskytuje například zařízení na Svatém Kopečku u Olomouce či mobilní hospic Nejste sami.

Olomoucká zoo má vzácnou hrdličku. Na světě je pouhých 81 jedinců

Zoo Olomouc získala z německého Karlsruhe samce hrdličky sokorské, jednoho z nejvzácnějších živočišných druhů na světě. Poslední sokorce byla v přírodě pozorována v roce 1972 a dnes jich žije pouze 81 v lidské péči.

Zoo Olomouc se rozloučila s 36letou hrošicí liberijskou jménem Blanka

V Olomoucké zoo uhynula 36letá samice hrošíka liberijského, jménem Blanka. Dlouhodobě trpěla artrózními změnami pohybového aparátu a vzhledem k bolestivosti a nemožnosti pohybu byla provedena eutanázie.

Nový přístroj v prostějovské nemocnici bleskově odhalí infekci. Pacientům může zachránit život

Nový přístroj, který pořídil Prostějov, umí rychle odhalit původce infekce, a zvyšuje tak šanci na přežití pacientů s nejtěžšími stavy. Automatický analyzátor má laboratoř lékařské mikrobiologie, sloužit bude i nemocnicích v Přerově a Šternberku.

Měli bychom žít americký sen, místo toho se snažíme probudit z české noční můry, říkají majitelé oceňované Panelky v Lulči

Na Vyškovsku se stal zázrak. Gastrozázrak. Narozdíl od náboženských zjevení za ním však nestojí nadpřirozená síla, ale “obyčejná” lidská práce. Tvrdá práce, která se vyplácí, řeklo by se. To bychom však nesměli žít v České republice v roce 2020....

Vědci z Oxfordské univerzity testují Acylpyrin v boji proti COVID-19

Kyselina acetylsalicylová, kterou v ČR známe především v podobě českého Acylpyrinu, je nejen účinným lékem na snížení horečky a tlumení bolesti, ale využívá se také jako prostředek pro ředění krve. V souvislosti s těmito poznatky začali lékaři z...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.